Część tekstowa i graficzna planu
Część rysunkowa miejscowego planu jest równorzędna z jego częścią tekstową i nie może być nieuwzględniana przy interpretacji.
Tak orzekł Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku II OSK 685/16 z 3 stycznia 2017 r.
Prezydent m.st. Warszawy decyzją z sierpnia 2014 r. zatwierdził projekt budowlany i udzielił J. sp. z o.o. z siedzibą w W. pozwolenia na budowę budynku mieszkalnego IV-VIII kondygnacyjnego, wielorodzinnego, z usługami w parterze, garażem podziemnym, zagospodarowaniem terenu w postaci drogi dojazdowej, chodników i elementów małej architektury.
Po rozpatrzeniu odwołania od decyzji złożonego przez skarżącą M, wojewoda mazowiecki utrzymał w mocy zaskarżoną decyzję. Organ orzekł mając na uwadze w szczególności treść art. 35 ust. 1 ustawy Prawo budowlane i w oparciu o analizę akt sprawy. Stwierdził, że inwestor wypełnił wszystkie obowiązki nałożone tym przepisem i złożył prawidłowo wypełnione oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Mając na uwadze zarzut naruszenia przepisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, organ wskazał, że w przedstawionym zakresie nie zachodzi kolizja pomiędzy ustaleniami planu a przyjętymi w projekcie rozwiązaniami.
Skargę do WSA w Warszawie na orzeczenie wniosła skarżąca M. Wyrokiem z 22 grudnia 2015 r. (sygn. akt VII SA/Wa 42/15). WSA oddalił skargę uznając, że nie zasługuje na uwzględnienie. Sąd podzielił argumentację organu w zaskarżonej...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta